Share
Go down
avatar
Admin
Posts : 17
Join date : 2017-03-07
View user profilehttp://proaudio.board-directory.net

Seria 500 Analog Procesor

on Wed Mar 08, 2017 1:07 am
Seria 500 e analog procesoreve eshte simulim i brendeve te medha te audio procesoreve si Neve, API, Dbx, Chandler etj.
Sa i perket audio kualitetit besohet se i afrohet kualiteti origjinal deri ne 70-80% por me nje qmim shume me te lire ne krahasim me procesoret origjinal. Zakonisht seria 500 konsiston ne procesor te cilet nuk prodhohen me dhe jane te ashtuquajtura legjenda te llojit te vet pasi qe jane perdorur ne shume hite boterore. Kjo seri permban disa nga procesoret e shenuar me poshte:

1. Pream per Mikorofon dhe Instrumente si psh:

dbx 580 Microphone Preamp ($249.95)


API 512V - 500 Series Discrete Microphone Preamp ($845)


Solid State Logic VHD Microphone Preamp ($669)2. Procesor Dinamike

Chandler Limited Little Devil FET Compressor ($1,145)


API 527 Compressor/Limiter ($930.75)3. Equalizer Klasik

Rupert Neve Designs 551 Inductor Equalize ($850.00)API 560 ($803.25)


Solid State Logic 611EQ Parametric Equalizer ($999.00)
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum